Myčka nádobí HomeKing HKF65W

Zde najdete rady a nápady pro dům a byt.

Myčka nádobí HomeKing HKF65W

Příspěvekod Pilot » 26 zář 2015 15:58

V případě, že myčka občas nemyje, pouze napustí vodu a potom jenom tiše bzučí, není třeba volat servis, oprava je pro trochu zručného kutila otázka stokoruny. Vždy, když se stala tato nepříjemnost, zastavil jsem přívod vody do myčky, odpojil ji ze zásuvky a myčku jsem položil na záda. Zespod je plechový kryt, přichycený čtyřmi samořeznými šroubky. Je také potřeba odšroubovat nožičky. Po odstranění krytu, na kterém je ještě připevněna ochrana myčky při vytečení vody, se otevře přístup do prostoru motorů. Já jsem pokaždé zkusil protočit motor čerpadla, jestli není zaseklé, ale nikdy nekladlo žádný odpor a motor se točil lehce. Zkusil jsem jednou motor vymontovat a vyzkoušet ho na sucho na stole, jestli se točí normálně a tehdy jsem zjistil, že motor potřebuje k tomu, aby se roztočil, kondenzátor, který je přišroubován na levé straně motorového prostoru a vedou k němu dva dráty od motoru. Kondenzátor je 3 mikrofarady na 450 voltů. Protože má motor čerpadla 95 W výkon, je běhový kondezátor možné zvýšit až na 6 mikrofaradů. Nahradil jsem tedy původní kondenzátor tímto http://www.ventilatory-prodej.cz/elektro-instalace/kondenzatory/rozbehovy-kondenzator-5-0uf-450v, přišrouboval jsem ho do výztuhy v motorovém prostoru do volného otvoru a samozřejmě připojil k motoru stávajícími konektory. Myčka od té doby myje naprosto bez problémů.
Pilot
Admin
Admin

Poděkoval jsem: 0 krát
Poděkovali mi: 0 krát

Zpět na Dům a byt